Kategorie: Leadership - vedení lidí, Leadership - vedení lidí

Rozvoj lidských zdrojů jako cesta k úspěchu.

Rozvoj lidských zdrojů je hlavní, nikoliv však jediná podmínka na cestě k vybudování úspěšné a prosperující společnosti. To platí v jakémkoliv oboru. Rozhodně je to faktor klíčový, tedy strategický.. Každý, kdo alespoň trochu něco ví o této oblasti a o jejím budování, zároveň potvrdí, že jde o oblast co do budování a udržitelnosti náročnou, dlouhodobou, nevděčnou a i často i neoblíbenou.


Lidské zdroje jsou hlavní a určující faktor k dosažení úspěchu vaší firmy.

Je to úhelný kámen stavby jakékoliv organizace a je tedy právem v první části našeho Pentagramu nade všemi, protože ovlivňuje všechny ostatní faktory. Bez něj těžko vybudujete a úspěšně zrealizujete všechny ostatní klíčové oblasti.

Lidé určují a determinují všechny ostatní klíčové oblasti. Vaše kvalita zvládnutí lidských zdrojů určí kvalitu v dalších oblastech. O lidi jde v první řadě.

Tímto jsem neřekl nic nového. Co je však důležité? Jde o odpověď JAK? Jak budovat, řídit a kultivovat klimata ve skupinách a kolektivech tak, abychom s co nejmenším úsilím a prostředky dosáhli kýženého výsledku? Jak moderovat jednotlivce coby součásti většího celku, abychom zrovna tak vytěžili maximum z našeho potenciálu?

1. V první fázi je potřeba zanalyzovat klimata a atmosféru ve skupině. Umíme změřit a popsat tato klimata dle jednotlivých oblastí. Stejně tak je třeba určit „vnitřní nastavení“ jednotlivců. Jejich role, potenciál a možnosti. Tím máte výchozí stav tolik potřebný pro další fázi. Nemůžete lidem říci, kam mají jít, když ani nevíte, kde zrovna jste.

2. Druhá fáze – zacílení a aktivní moderování klimat a vztahů uvnitř skupiny, kolektivu. Také usměrnění a zacílení působení skupiny směrem ven. V  této fázi je důležité a přímo klíčové nastavení požadovaného modelu – konkrétní atmosféry vztahů a její přenesení na jednotlivce.  Je to nejdůležitější, nejtěžší a hlavně nejnáročnější fáze. Bohužel natolik zásadní, že její nezvládnutí může zhatit všechny plány. A ještě jedna špatná zpráva – zkratky neexistují. Nepůjdou Vaši lidé  správným směrem, když jim nikdo neřekl ,kde to je a také co je tam čeká.

3. Třetí fáze – vyrazit na cestu, tedy aktivně naplňovat cíle a záměry v této oblasti. Průběžně vyhodnocovat a řídit celý proces. Pracovat individuálně s jednotlivci, kteří cestou ztratili víru, začali zaostávat a nebo se rozhodli jít jinam. Budete svým lidem lídrem i oporou na cestě. Budete neustále ukazovat kudy a kam a povzbuzovat malomyslné.

 

Po naplnění celého procesu se vše opakuje, ale na kvalitativně vyšší úrovni. Jdete o „level“ výš. Na tuto zdánlivě snadnou cestu Vás můžeme vybavit jednak vhodnou strategií a jednak ověřenými a vyzkoušenými analytickými a diagnostickými nástroji. Pomůžeme Vám individuálně a  na míru nastavit zrcadlo,  strategii i formu naplnění.

Další nabídky z oblasti lidských zdrojů najdete ZDE.

 

 


 

 

Zapojte se aktivně do výzkumu ohledně dosahování úspěchu i Vy!

Výzva k příznivcům problematiky osobnostního rozvoje a dosahování úspěchu – prosíme vyplňte nám anonymní výzkumný test.

 

Prosíme, pomozte nám při sběru dat při výzkumu týkajícího se osobnostního rozvoje. Jde o seriózní psychologický výzkum na principu barvově-slovně asociačního testu, který je snadný, zcela anonymní (uvádí se jen věk a pohlaví) a celý test Vám zabere cca 15-20 minut Vašeho času.

Jde o zaklikávání barev, které se, dle Vás nejvíce hodí k danému slovu nebo slovnímu spojení. Nutno dodat, že žádný výsledek není ani dobrý, ani špatný, ale jde o ryze postojovou záležitost.

Vstup do snímače nejdete zde:

SNÍMAČ

BARVY ŽIVOTA

Instrukce najdete ihned na počátku snímače

Více o metodě nejdete ZDE

Děkujeme za Vaši pomoc podporu.

Miloslav Hubatka


print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.


Pentagram úspěchu

Vyhledávání

Facebook

Newsletter

Naši partneři


Chytré tabuleNadané dítěMyšlenkové mapyFENCING ROOM - škola historického šermuTALENTY - web pro talentované a nadané děti