< návrat zpět

Leadership - vedení lidí rss


Jak vybudovat pozitivní a růstové klima ve vaší škole

Vybudování dobrých vztahů a celkového příznivého klimatu podporujícího spolupráci, vzájemnou podporu, ale i respekt a důvěru je výzva a nelehký úkol pro každého lídra. Každý, kdo se o to pokusil, ví, že je to náročná a dlouhodobá práce. My vám tímto můžeme dát nejen účinný, ale i vyzkoušený nástroj jak svoji cestu k tomuto cíli nejen zrychlit, ale i zjednodušit.

Leadership ve škole – moderní vedení učitelských týmů a lidí

Veškerých výsledků a cílů se ve škole dosahuje přes lidský potenciál, proto je systematické a správné vedení lidí a týmů – leadership - klíčovým a zásadním faktorem kvalitního managementu školy. Ti nejlepší ředitelé jsou nejen dobrými lídry, ale současně tuto dovednost systematicky pěstují u sebe i u svých spolupracovnícíků. Naše nabídka je zaměřena na současné trendy v leadershipu s přihlédnutím na školská specifika a možnosti. V neposlední řadě vás seznámíme s konkrétními návody, nápady a osvědčenými modely a řešeními z praxe.

Change management – řízení a zavádění změny ve škole

Jednou z klíčových manažerských dovedností je řízení a zavádění změn. Nejinak je tomu i u ředitelů škol. K nutným dovednostem patří v první řadě schopnost včas rozpoznat naléhavost změny. Dále sem patří i schopnost určit optimální a správný směr zavádění změn. Ale nesmí chybět i dovednosti spojené s nastavením a provedením opravdu fungujících realizační kroků. Takových kroků, které následně povedou k nastavenému záměru a zaručí tak úspěšnost vás i vaší školy. Protože většinou jde o velmi náročný a dlouhodobý úkol, proto se vyplácí znát užitečné, fungující a osvědčené nástroje, které vám pomohou dosáhnout všech vašich cílů.

Třídní učitel jako lídr

Náš nejúspěšnější a v současnosti nejžádanější seminář pro učitelské týmy. Ukážeme vám jak efektivně vést třídní kolektivy, zavádět požadované změny v klimatu třídy, zkvalitňovat výuku a v neposlední řadě vést i kvalitní a hlavně užitečnou komunikaci a spolupráci s rodiči.

Proměna Chip a Dan Heat

Kniha o zavádění změn ve firmách a organizacích. Jak získat lidi a jejich přesvědčení a úspěšně nastavit procesy tak, aby bylo dosaženo požadovaných změn.

Rozvoj lidských zdrojů jako cesta k úspěchu.

Rozvoj lidských zdrojů je hlavní, nikoliv však jediná podmínka na cestě k vybudování úspěšné a prosperující společnosti. To platí v jakémkoliv oboru. Rozhodně je to faktor klíčový, tedy strategický.. Každý, kdo alespoň trochu něco ví o této oblasti a o jejím budování, zároveň potvrdí, že jde o oblast co do budování a udržitelnosti náročnou, dlouhodobou, nevděčnou a i často i neoblíbenou.Pentagram úspěchu

Vyhledávání

Facebook

Newsletter

Naši partneři


Chytré tabuleNadané dítěMyšlenkové mapyFENCING ROOM - škola historického šermuTALENTY - web pro talentované a nadané děti