Kategorie: Výchova k úspěchu, Recenze

Úspěšní vychovávají své děti jinak

Krédo knihy zní: Vychovávejme naše děti jako elitu, jen tak se elitou mohou stát. Komu je kniha určena? Všem zodpovědným rodičům, ale i pedagogům, které zajímá úspěch a štěstí jejich dětí a chtějí jej aktivně směrovat.


Hubatka - Úspěšní vychovávají své děti jinakKniha se snaží být podporou a pomocníkem úspěšných rodičů, kteří v dnešní době hledají rovnováhu mezi svým profesním životem a svojí rodinou. Rodičům, kterým velmi záleží na úspěchu a správném rozvoji jejich dětí a současně si uvědomují, že toho všeho lze docílit jen jedním způsobem – skutečně efektivní a správnou výchovou a vedením svých nejdražších.

K tomu však potřebují několik důležitých informací a návodů, jak to správně udělat a také na co podstatné se zaměřit. Na to vše jsem se snažil ve své knize upozornit a také to popsat.

V knize se tedy snoubí současné nejnovější výzkumy a poznatky z oblasti výchovy a rozvoje dětí společně s osvědčenými a léty prověřenými principy. Výsledkem je recept na to skutečně zásadní, důležité, ba přímo nezbytné na co se výchově našich dětí zaměřit. Léta jsem hledal příklady z praxe, z minulosti i současného života. V neposlední řadě jsem čerpal z nejnovějších poznatků a výzkumů, které někdy nejsou široké úplně veřejnosti známy, anebo někdy jsou podávány jen neúplné, nebo tendenčně a tím pádem nesprávně.

Snažil jsem se popsat specifika dnešní doby a jejich vliv na současné výchovné styly. Hlavním úkolem však bylo popsat hlavní oblasti výchovy a rovněž několik hlavních typů dětí a jejich odlišnost, jejich silné stránky i ty slabé a jak s nimi dále pracovat. Nakonec to vše spojit do stručného návodu, které charakterové postoje a vlastnosti jsou nejdůležitější, určující a tím pádem budou mít přímo zásadní vliv na celkový úspěch v současném životě, ale hlavně po celý jejich život. Netvrdím, že je to snadné, jen ukazuji, že je to možné, a když více co a kdy, tak to není zas tak neuskutečnitelné.

Praxe mi ukazuje, že rodiče mnohé znají a využívají, pouze víceméně intuitivně. Zde potom bylo mým cílem rodiče jednak povzbudit a jednak všechny popsané informace zákonitosti jim pokud možno ukázat v systému a vzájemných souvislostech. Upozornit na to podstatné a zásadní a také připomenout mnohá úskalí, která zpravidla nastanou a tak prověří naše rodičovské schopnosti.

Vybrané kapitoly a hlavní části knihy:

  1. Paradoxy výuky a výchovný paradox současnosti
  2. Typologie dětí – základní typy, specifika a odlišnosti, silné i možné problémové rysy
  3. Výchovné zásady
  4. Nejdůležitější charakterové postoje a vlastnosti
  5. Algoritmus úspěšné výchovy

 

Možnost objednávky knihy ZDE

print Formát pro tisk

Komentáře rss


,Partner 4 port mess... odpovědět trvalý odkaz
Symc comprehensive protection for win small business server 1.0 win std edition

http://mayrengeo.nation2.com/golden-oneman-driver-pack-for-xp-and-vista2
Visio std 2016 win32 english dockit stdpro
http://baycopas.nation2.com/adobe-photoshop-cs4-extended-v11-micro-edition
Battleground ardennes battle of the bulge
http://wheellotor.nation2.com/eternal-legacy-hd-v1001-symbian3-signed
http://verbkennca.nation2.com/windows-xp-home-edition-service-pack-3-ita-no-crack-no-keygen-ecc
<a href="http://betelrio.nation2.com/your-uninstaller-pro-7-5-2016-02-datecode-nov-2016-incl-key">Your uninstaller pro 7 5 2016 02 datecode nov 2016 incl key</a>
<a href=http://epores.nation2.com/mac-firefox-36-for-macos-x-10411>Mac firefox 3.6 for macos x 10.4.11</a>


Pentagram úspěchu

Vyhledávání

Facebook

Newsletter

Naši partneři


Chytré tabuleNadané dítěMyšlenkové mapyFENCING ROOM - škola historického šermuTALENTY - web pro talentované a nadané děti